|

Czy warto przygotować mieszkanie przed sprzedażą?

Dość często klienci na początku rozmów z nami zadają pytanie – Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? W tym przypadku najczęściej odpowiadamy poprzez zadanie pytania – A co Państwo robią gdy przygotowują swój samochód do sprzedaży? Zwykle wtedy słyszymy o konieczności wykonania wszelkich niezbędnych napraw, wyjmowaniu z samochodu niepotrzebnych rzeczy lub takich które pragniemy zachować, odkurzaniu, czyszczeniu auta lub korzystaniu z serwisu, który oferuje kompleksowe przygotowanie naszego samochodu do sprzedaży.

Zatem czy w przypadku naszego mieszkania sprawa nie powinna wyglądać podobnie? Samochód zwykle kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a mieszkanie kilkukrotnie więcej. Niestety przygotowanie mieszkania do sprzedaży nie jest standardem na naszym rynku nieruchomości. Często po prostu zapomina się jak ważne jest pierwsze wrażenie, a co za tym idzie także pierwsze zdjęcie w ofercie sprzedaży na wybranym serwisie nieruchomości.

Na podstawie naszego doświadczenia wiemy, że traci się nawet 90% klientów jeżeli oferta nie zawiera zdjęcia, a około 50% klientów jeśli zdjęcia są słabej jakości, a dodatkowo zostały wykonane w mieszkaniu nieprzygotowanym jeszcze na sprzedaż.

Na czym polega przygotowanie nieruchomośći pod sprzedaż? Możemy wyróżnić dwie podstawowe formy działania.

Pierwsza z nich to tzw. home cleaning, czyli posprzątanie i “odgracenie” mieszkania. Posprzątanie, czyli jak wiadomo: odkurzanie, mycie okien i podłóg, zmianę firanek oraz znalezienie każdemu przedmiotowi swojego miejsca w mieszkaniu. Poprzez “odgracenie” rozumiemy natomiast usunięcie z mieszkania wszystkich zbędnych rzeczy, które latami są magazynowane z myślą, że jeszcze kiedyś się przydadzą. W ten sposób, przy okazji, wykonany zostanie pierwszy (bardzo istotny!) krok do przeprowadzki, która planowana jest przecież w najbliższej przyszłości. Zwykle klienci nie zwracają uwagi na ten ważny aspekt, a jest to istotny etap eliminujący niepotrzebny stres oraz gonitwę przed opuszczeniem mieszkania. A krok ten należy wykonać bez wątpienia zgodnie z terminem zawartym w umowie sprzedaży.

Drugą, bardziej złożoną formą działania po home cleaning jest home staging. Home staging proponujemy oraz wykonujemy na życzenie naszych Klientów aby maksymalnie wykorzystać potencjał danego mieszkania. Na czym polegają te działania? Przede wszystkim nasze zadanie to wydobycie i podkreślenie funkcji poszczególnych pomieszczeń mieszkania. To pomaga określić potencjalnym kupującym, czy dane mieszkanie spełnia ich oczekiwania oraz czy oferowane funkcjonalności wpisują się w wyobrażenie własnego życia na właśnie tej powierzchni nieruchomości.

Czy przekonaliśmy Was do tego, że warto przygotować swoje mieszkanie przed sprzedażą?

Poniżej przedstawiamy jedną z naszych realizacji. Czy widać różnicę?

Efekty naszej pracy – przed i po

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń lub napisz do nas. Podczas pierwszego niezobowiązującego spotkania porozmawiamy na temat współpracy przy sprzedaży Twojego mieszkania.
Czapla&Czapla – biuro nieruchomości Gliwice